פרסום בגוגל אדוורדס

פרסום בגוגל אדוורדס

גוגל אדוורדס – הפרסום הפופולארי באינטרנט

גוגל הוא מנוע החיפוש השכיח ביותר, הפרסום בגוגל אדוורדס מביא לחשיפה של לקוחות פוטנציאליים, בדיוק בזמן בו הם מחפשים את השירות!

פרסום עסק או מוצר, בעידן המודרני, צריך לעבור דרך רשת האינטרנט. האינטרנט הוא מרחב ציבורי גדול לו נחשפים מיליוני אנשים בכל דקה.

ישנם מספר דרכים בכדי לפרסם באינטרנט את האתר או השירות שלכם. פרסום בגוגל מבטיח חשיפה גדולה למספר רב של לקוחות פוטנציאליים ברגע האמת. כאשר לקוח מחפש בגוגל מוצר כלשהו ובדיוק אז יתקל בפרסום שלכם- סיכוי גדול הוא שהוא יפנה אליכם במטרה לקבל זאת.

 

פרסום בגוגל

רוב האנשים, כאשר יחפשו מוצר כשלהו, יפנו למנוע החיפוש. יגגלו ויקבלו תוך פחות משניה, עשרות אלפי תוצאות. התוצאות בעמוד הראשון, הן התוצאות אליהן הוא יפנה ברוב הפעמים.

מיקום התוצאות נקבע על ידי פרמטרים שונים שגוגל קובעת ודורשת מבעלי האתרים להיות עדכניים ואיכותיים. כדי לקדם את האתר באופן טבעי לעמודים הראשונים בדף החיפוש, מה שנקרא קידום בגוגל אורגני, נדרשים בעלי החברה או האתר להשקיע באתר באופן פעיל. מה שדורש זמן יקר או תשלום עבור חברה שתעשה זאת.

 

פרסום בגוגל אדוורדס מאפשר למודעה להיכנס לעמוד הראשון בדף החיפוש- מעל הרשימה האורגנית או מצד שמאל שלה. וכך הופך את המודעה לאפקטיבית , יעילה ומידית.

 

הרשימה האורגנית במנוע החיפוש דורשת מבעל האתר, להשקיע זמן ומשאבים רבים על מנת לנסות ולטפס לראשיתה. מה גם שלפעמים המתחרים גדולים והתחרות קשה.

לכן, גוגל מציעה את האפשרות של קניית קישור ממומן, אשר יופיע בראש הרשימה בדף החיפוש (עד 3 פרסומים) או בצד שמאל של הדף. מודעות אלו מסומנות כקישורים ממומנים.

בשיטה זו, היעילות היא מידית והאפקטיביות נמדדת באופן מדיד וכמותי- המפרסם משלם לגוגל עבור כל הקלקה של לקוח על הקישור.

גובה התשלום של המפרסם לגוגל הוא שקלול כמות מילות המפתח, איכות הרלוונטיות של המילה וכמות ההקלקות על המודעה. כמו כן, למפרסמים בגוגל אדוורדס, ישנה אפשרות של מעקב אחר אפקטיביות הפרסום בכל רגע.

 

 

הגדרת מילות מפתח וקהל יעד לפרסום

הפרסום נעשה על ידי הגדרת מילות מפתח או קבוצת חיפושים. המפרסם צריך להשקיע מחשבה רבה במילות הפרסום או בקהל היעד, כי, כאמור, התשלום הוא עבור כל הקלקה. ולא מספיק הלקוח יראה את הפרסום ויקליק עליו, אלא גם ירכוש את המוצר ויהפוך ללקוח.