קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני בגוגל

מהו קידום אורגני בגוגל?

 

קידום אורגני בגוגל הוא מושג מוכר בתחום הבנייה והקידום של אתרי אינטרנט. לפני שנוכל להסביר מהו קידום אורגני בגוגל, ניתן מעט מושגים כלליים: מהו מנוע החיפוש גוגל? מהו קידום אתרים? ולשם מה הוא נחוץ?

 

על גוגל ועל קידום אתרים

 

גוגל, כידוע לכולם, הוא מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בעולם. כל גולש אשר מעוניין לקבל מידע, שירות וכדומה בנושא מסוים, מקיש בגוגל מילות חיפוש בהתאם לצורך שלו, ומקבל מאות ואף אלפי קישורים לאתרים אשר מתאימים למילות החיפוש שהקיש. התוצאות בגוגל ממוינות על פי אלגוריתם מיוחד אותו בנתה חברת גוגל, ואשר מאפשר לה להעניק לגולשים את המידע הרלוונטי ביותר עבורם. באופן כללי, גוגל מציגה בראש הרשימה אתרים שמותאמים בדיוק למילות החיפוש שהוקלדו, כמו גם אתרים עדכניים, איכותיים ורלוונטיים לנושא. קידום אתרים הוא הפעולות אשר נעשות על ידי בעלי אתרים, על מנת שהאתר שלהם יופיע בראש רשימת תוצאות החיפוש. מחקרים מראים שהגולשים נכנסים לאחת מ-3 התוצאות הראשונות בגוגל, או לאחת התוצאות בעמוד הראשון, וכמעט אף פעם אינם מחפשים בעמודים הבאים, כך שאתר שמעוניין בגולשים שיגיעו אליו דרך גוגל, צריך להופיע בעמוד התוצאות הראשון.

 

קידום אורגני בגוגל

 

קידום אורגני בגוגל הוא הפעולות ה”טבעיות” שנעשות באתר ובסביבתו, כאשר המטרה היא לגרום למנוע החיפוש של גוגל להבין כי מדובר באתר איכותי, רלוונטי ועדכני, אתר שכדאי שיופיע בראש תוצאות החיפוש. קידום אורגני נעשה באמצעות אופטימיזציה של האתר, שילוב של מילות מפתח רלוונטיות בדפי האתר, עדכון תכוף של התוכן באתר, יצירת קישורים לאתר באתרים אחרים, ועוד עשרות פעולות, אשר מותאמות לחלקים הידועים של האלגוריתם של גוגל, ואשר גורמות למנוע החיפוש להבחין באתר ולזהות אותו כאיכותי. קידום אורגני בגוגל אורך מספר חודשים, אולם כאשר הוא נעשה בצורה איכותית, סביר להניח שאתר שקודם לראש תוצאות החיפוש בגוגל לא ירד משם בקלות. חשוב, כמובן, להמשיך ולתחזק באופן קבוע את פעולות הקידום, על מנת שהאתר ימשיך להיות רלוונטי גם בעיני גוגל, וימשיך להופיע בראש רשימת תוצאות החיפוש.