קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני

מהו קידום אתרים אורגני?

 

קידום אתרים אורגני הוא השם הכולל למגוון פעולות, אשר נועדו לקדם את האתר שעליו עובדים לראש רשימת תוצאות החיפוש במנועי החיפוש השונים, ובעיקר בגוגל, כמובן. קידום אתרים אורגני הוא קידום שנעשה בחינם, מבחינת מנועי החיפוש, ובצורה טבעית – אורגנית. המשמעות היא, שקידום אתרים אורגני מביא את מנועי החיפוש להבין כי האתר המקודם הוא אתר איכותי ורלוונטי, אתר שכדאי לקדם למקומות הראשונים של תוצאות החיפוש. זאת לעומת קידום ממומן, שבו האתר מקודם באופן אוטומטי ומיידי, תמורת תשלום למנועי החיפוש.

 

קידום אתרים אורגני – יתרונות

 

השקעה בקידום אתרים אורגני היא חשובה מאד. ישנם בעלי אתרים שחושבים כי עדיף לשלם עבור קידום ממומן, במקום להשקיע מאמצים בקידום אורגני. למעשה, ישנם גולשים רבים אשר נמנעים מכניסה לאתרים שמקודמים בעזרת מודעות או קידום ממומן. בנוסף, קידום ממומן עלול להסתכם לבסוף בסכומים גבוהים, ועדיף בהרבה להשקיע בקידום אתרים אורגני איכותי, אשר יאפשר לכם להשקיע את הכסף פעם אחת, ולהישאר לאורך זמן בראש רשימת תוצאות החיפוש, מבלי לשלם מחדש על כל כניסה.

 

קידום אתרים אורגני – איך זה עובד?

 

קידום אתרים אורגני כולל שיטות עבודה שונות ומגוונות, שמטרתן אחת: לגרום למנועי החיפוש להבין כי האתר המדובר הוא אתר שכדאי לגולשים להכיר, ולכן כדאי שיגיע לראש רשימת התוצאות. קידום אתרים אורגני נעשה באמצעים שונים, כמו טיוב (אופטימיזציה) של האתר, והתאמה שלו לקריטריונים הידועים של מנועי החיפוש, שילוב של מילות מפתח רלוונטיות במקומות שונים באתר, יצירה של מעט קישורים, ובעיקר – יצירה של אתר איכותי ורלוונטי, שגורם לגולשים להישאר באתר למשך זמן רב יחסית. החלפה תכופה של התוכן באתר גם היא תורמת לקידום אתרים אורגני, מאחר שמתקבל רושם של אתר עדכני בעל תכנים רלוונטיים לגולשים. ככל שיש תנועה רבה יותר באתר, כך הוא יקודם יותר, וכן ככל שהגולשים נשארים באתר זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי שהוא יקודם, ולכן חשוב לדאוג לתוכן איכותי ומעניין, שיגרום לגולשים להישאר באתר. קידום אתרים אורגני אורך מספר חודשים, אך אם הוא נעשה היטב, האתר יישאר בראש רשימת תוצאות החיפוש זמן רב.